Návrat na titulní stranu

Správa služeb hlavního města Prahy
Školicí a výcvikové zařízení Žihle

Typy ubytování

Celkový počet lůžek v celém areálu je 314. Pro školy v přírodě a dětské kolektivy je připraveno max. 230 lůžek. Využití plné kapacity lze počítat pro kolektivy dospělých, rodinné rekreace a hromadné velké akce. (Např. setkání cyklistů na republikové úrovni, odborné kurzy pro přípravu pedagogů apod.)

Všechny pokoje jsou hotelového typu, tzn. každý pokoj má samostatné sociální zařízení (WC, umyvadlo a sprcha).  Pokoje jsou jedno až šestilůžkové. V celém  areálu je zakázáno kouření s výjimkou vyhrazených prostor (venkovní terasa u školy a salonek v hlavní budově)

Kapacita objektů:

„A“ hlavní budova. Celkem 33 lůžek z toho 2x2 lůžkový pokoj, 7x3 lůžkový pokoj a 2x4 lůžkový pokoj. Pokoje jsou přidělovány pro rodinnou rekreaci, dále pro vedoucí personál škol v přírodě.

V objektu je společenská místnost pro 40 až 60 osob s televizorem,  video projekcí, a s přilehlým salonkem pro 20 osob, společné sociální zařízení, dále jídelna s kapacitou 125 strávníků, tj při plné obsazenosti na 2 směny. Součástí budovy je venkovní učebna pro 40 osob. 

„H“ – Celková kapacita 65 lůžek z toho 8x 6 lůžkový pokoj, 2x3 lůžkový pokoj, 2x4 lůžkový pokoj, 3x jednolůžkový pokoj, učebna pro 28 osob s televizorem, 1x kuchyňka s lednicí. Objekt je vhodný pro velké dětské kolektivy. Jednolůžkové pokoje jsou přidělovány pro pedagogický dozor, pokoje jsou vybaveny televizorem. 


„B1-B6“ – v 6 objektech je celkem 90 lůžek, v každém je 1 jednolůžkový pokoj, 2x3 lůžkový pokoj a 2x4 lůžkový pokoj. Objekty mají všestranné využití, jak pro rodinné rekreace tak pro dětské kolektivy. Jednolůžkový pokoj je vybaven televizorem s určením pro vedoucího kolektivu. 

Lednička je na společné chodbičce.

Budovy B1-B6

Budovy B1-B6

Budovy B1, B2, B3, B4, B5, B6 Vybavení pokojů

„B7“ – Celková kapacita je 12 lůžek z toho 3x2 lůžkový pokoj a 2x3 lůžkový pokoj.

„G1“ – Celková kapacita 65 lůžek z toho 12x4 lůžkový pokoj, 5x3 lůžkový pokoj, 2x jednolůžkový pokoj, učebna pro 28 osob s televizorem, 1x kuchyňka s lednicí. Objekt je vhodný pro velké dětské kolektivy. Jednolůžkové pokoje jsou přidělovány pro pedagogický dozor, pokoje jsou vybaveny televizorem.

„G2“ – Celková kapacita  je 49 lůžek z toho 1x jednolůžkový pokoj a 16x 3 lůžkový pokoj. Všechny pokoje jsou vybaveny televizorem a ledničkou. Na každém poschodí je společenská místnost s kuchyňkou a televizorem. Objekt je využívám především MP HMP, dále  na rekreační pobyty a pro ubytování kolektivů dospělých osob.

 

Budovy G

Budovy B1-B6

Budova H Vybavení pokojů

Doprava..

Většinou si zajišťují dopravu jednotlivé skupiny samostatně. ŠVZ zajišťuje dopravu při požadavku daného subjektu u ČSAD Praha nebo Kralovice.  Cena je 26,- Kč za km + DPH tj. celkem 31,46 Kč/km. Čekací doba je účtována ve výši 120,- Kč+ DPH tj. 145,20 Kč/hod.

 Vybavenost areálu:

Dětské hřiště sídlištního typu pro děti od 3 do 15 let, asfaltové hřiště na házenou, kurt na odbíjenou, kurt na plážový volejbal, tenisový kurt s umělým povrchem, venkovní ohniště,zastřešená pergola pro 24 osob s grilem.